На авто до Болгарії

Тури на особистому автомобілі в Болгарію

Стандартні обмеження швидкості в Болгарії (якщо інше не передбачено дорожніми знаками) для АВТОМОБІЛІВ :

- В населеному пункті – 50 км/год
- Поза населеним пунктом – 90 км/год
- На автомагістралі – 140 км/год

Автотуристів, «які відкрили» для себе БОЛГАРІЮ, важко повернути відпочивати до Криму. Складно пояснити причину – те ж Чорне море, практично та ж географічна широта.
Практично по всьому узбережжю піщаний берег те саме що Сакам, Євпаторія, Феодосія. Але щось трохи не так – трохи чистіше, тепліше, акуратніше, доброзичливіше, веселіше.
Трохи більше німців, італійців, сербів, поляків. Навіть турки їдуть відпочивати до Болгарії, не дивлячись на «своє» Середземне Море.
Причина не стільки в невисоких цінах, скільки в організації відпочинку гостей курортів.



Ми не випадково вжили слово «гостей», оскільки не дивлячись на те, що основним джерелом доходу для південних областей Болгарії є матеріальні блага, зароблені за літній сезон – турист для них насамперед – гість. Це так само виражається в гармонійній побудові інфраструктури курортів. У якому б готелі курорту або апартаментах ти б не відпочивав, ти без обмежень користуєшся всіма об'єктами інфраструктури. Пляжі, як правило, дуже великі і єдині, що не поділені як у нас на «містечкові» пляжні зони, «місця під сонцем» вистачає всім без винятку.
Готелі та квартири всіх рівнів комфортності, але навіть найпростіші, «бюджетні», дуже акуратні, оснащені всім необхідним. Поняття «послуги» у кінці коридору або у дворі не існує.
Практично кожен готель від 3* до 5* має свій плавальний басейн, не нав'язливого аніматора і програму тематичних кулінарних вечорів у місцевому ресторані.



Все чорноморське узбережжя Болгарії розбито на ланцюг курортних зон: Албена, Золоті піски, Сонячний берег, Святий Костянтин і Олена, Бургас, Помор'я, Несебр, Созополь... Якщо Ви їсте відпочивати в Болгарію вперше, то наші менеджери розкажуть Вам про специфіку кожного курорту і допоможуть підібрати самий відповідний для Вас і Вашої родини.
Допитливим туристам, які не люблять одноманітності, наявність свого автомобіля дозволить під час відпочинку в якості екскурсійної програми, проїхати вздовж узбережжя, ознайомитися з іншими курортами, щоб підібрати собі відповідний курорт для наступного вояжу.

Від Албени до Бургаса всього 140 км по мальовничій дорозі хорошої якості уздовж морського узбережжя. Не соромтеся заїжджати на територію незнайомих Вам курортних зон. Кожен курорт має свою муніципальну охорону. На в'їзді та виїзді знаходяться імпровізовані пропускні пункти. Якщо Ви гість курорту, то по гостьовій картці готелю у Вас вільний в'їзд і виїзд. Якщо Ви вирішили заїхати на сусідній курорт для ознайомлення, - просто поясніть це черговому. Вам видадуть талон, схожий на паркувальний, і як правило, якщо будете на території менше двох годин, виїдете безкоштовно. Якщо затримаєтеся довше, то найімовірніше доведеться заплатити за встановленим тарифом, особливо якщо це буде у вихідний день. Мовних проблем в Болгарії у Вас бути не повинно. Головне переконайтеся, що Вас правильно зрозуміли! (Приміром, в ресторанах офіціанти найчастіше плутають слова Раки і Ракия).



Відкриті парковки при готелях безкоштовні. Так само є «гостьові» парковки, за які «гості» оплачують при в'їзді на курорт або при виїзді за фактично проведений на даному курорті час.

Ні в якому разі не залишайте машину, не переконавшись, що в цьому місці парковка дозволена, тим більше на місцях відведених для паркування таксі. Моментально з'явиться евакуатор у супроводі поліцейських.

Прикро про це писати, але місцеві таксисти мають оперативний зв'язок з евакуаційними службами, і блискавично, як то кажуть "стучат" не тільки на іноземні машини, а й на земляків, які приїхали з інших областей Болгарії. Просто будьте уважні – узаконених парковок на території курортів достатньо.
У центрі великих міст користуйтеся парковками з паркоматами. При екскурсійних об'єктах парковки, як правило, безкоштовні.



Як організувати Вашу індивідуальну екскурсійну програму ми Вам підкажемо, при підборі і бронюванні готелю, в залежності від місця розташування обраного Вами курорту. У Болгарії є куди з'їздити на екскурсії: Меморіал Героїв Шипки, етнографічне селище Габраво, «старе місто» в Бургасі, Ханський палац з прекрасним рожевим садом і ексклюзивною колекцією кактусів в Балчику, грандіозний мис Каліакра і багато іншого.




Наявність свого автомобіля дозволить Вам урізноманітнити свій відпочинок і без особливих зусиль і витрат познайомитися з історією країни, а також оглянути цікавлячі Вас пам'ятки.

Болгарія православна країна з великою кількістю не тільки чудових православних соборів, таких як Володимирський собор в Києві, а так само й інших православних святинь у вигляді діючих скельних монастирів, аналогічних Свято-Успенському скельному монастирю в Криму (Бахчисарай). Додатковий колорит країні надають мусульманські мечеті, оскільки довгий час Болгарія перебувала під впливом Османської Імперії. Одним словом у Вас є чудова можливість не тільки чудово відпочити та оздоровитися, а й поповнити свій духовний і пізнавальних багаж.



ДОРОГА до одного з курортів Болгарського узбережжя не набагато далі, ніж дорога до одного з курортних міст Криму. 1100-1250 км залежно від місця Вашого відпочинку. Але доїхати за один світловий день Вам не вдасться. Основні причини: це приблизно 300 км дороги не високої якості (від Одеської траси до Рені) і прикордонний перехід Рені-Галац.
Якщо автомобільний пробіг ще можна якось спрогнозувати з середньою швидкістю на проблемній ділянці 40-50 км/год, то прикордонний перехід в Рені не передбачуваний.
Тому радимо Вам зробити транзитну зупинку в Ізмаїлі. Ми вам підкажемо гідний готель, пристосований для прийому автотуристів.

Якщо Ви з Одеської траси звернете на Маяки, об'їдете Білгород-Дністровський лиман з півночі і в дорозі у Вас не буде тривалих зупинок, то при ранньому виїзді з Києва Ви до 16.00 - 17.00 доберетеся до Ізмаїла. Встигнете, при бажанні, оглянути місто, порт, насолодиться видами Дунаю і добре відпочити.
При об'їзді Білгород-Дністровського лиману Вам доведеться трохи проїхати по території Молдови, тому там Вас чекають два, досить формальних, блок-посту (в'їзд - виїзд), які не займуть у Вас багато часу.

Вранці Вам доведеться подолати приблизно 30 км дороги, м'яко кажучи, не зовсім хорошої якості, зате повз красиві заповідні озера й мальовничі плавні Дунаю. Тому цю ділянка радимо проїхати засвітла.
При проїзді через прикордонні термінали ми зазвичай рекомендуємо нашим туристам планувати в своєму графіку додаткові 1,5-2 години, так як цей етап подорожі ідеально спрогнозувати неможливо. При переході кордону в Рені часовий інтервал треба збільшувати.

Якщо Ви вдало і без затримок пройдете кордон, ми Вам підкажемо як раціональніше використовувати заощаджений час. Практично прямо по дорозі у Вас будуть деякі екскурсійні об'єкти, які варто оглянути.
Термінал в Рені являє собою не зовсім вдалий «мікс» Україно-Молдовського прикордонного переходу. Мало того, що він оснащений «м'яко кажучи» не зовсім за європейськими стандартами, він несе велике прохідне навантаження, пов'язане з великим напливом автотуристів з південної частини Росії, для яких Рені – це єдино-прийнятні «Ворота» в Західну Європу.

На під'їзді до Молдовської частини кордону будьте готові до того, що перед заїздом на територію КПП може вишикуватися черга з машин з регіональними номерами. До Вас може підійти місцевий «делок» і за матеріальну винагороду запропонувати поступитися чергою. Вартість послуги, як правило, помірна, але можете ще й поторгуватися.
Ми свідомо не прикрашаємо загальну картину для того, що б Ви змогли відповідним чином налаштуватися на подолання цього, прямо скажемо, не найкращого етапу подорожі. За принципом: попереджений – значить озброєний.

Одним словом налаштуйтеся філософськи. Майте чим себе зайняти (книги, DVD, ігри) і достатня кількість прохолодних напоїв.
Повірте, ще ніхто не залишився жити на цьому терміналі.
Найшвидше з нашої практики проходження прикордонного переходу Рені-Галац - 1 година 15 хвилин. Найтриваліше - 4 години 25 хвилин, і це вже з урахуванням "втомлених" Румунських прикордонників.

Найнеприємніше, що альтернативи цьому переходу при автомобільній подорожі до Болгарії практично немає.

Теоретично можливий варіант об'їзду через Чернівці, але він на 120 км збільшує відстань автомобільного пробігу, з яких всього 515 км по території України і 710 км по території Румунії та Болгарії. Через Рені - 770 і 340, відповідно, якщо кінцевою точкою маршруту вважати місто Варна. Якщо зупинятися на маршруті через Чернівці, то транзитну зупинку треба планувати на території Румунії. В іншому випадку Вам складно буде вчасно дістатися до готелю, щоб не поспішаючи, з толком, в ньому оселитися.
Умовним плюсом цього маршруту є те, що дорога проходить поблизу «дракулівських» місць, які самі по собі є відвідуваними туристичними об'єктами Румунії.

Самий економічний по кілометражу маршрут Київ - Кишинів - Кагул. Але одного проїзду по території Молдови для нас стало достатньо, що б ми навіть не виносили на Ваше обговорення переїзд за цим маршрутом.
Рені можна «обійти», якщо поїхати не через Ізмаїл, а через Болград. З Болграда в Кагул. У Кагулі прикордонний перехід і вздовж Молдовсько-Румунського кордону на той же Галац. Пробіг при цьому збільшується всього кілометрів на 60. Але за цим маршрутом ми не можемо запропонувати Вам гідних варіантів для транзитного нічлігу.
За цим на сьогодні, на наш погляд, найоптимальнішим залишається все-таки маршрут через Рені на Галац.

З Галаца теж три дороги, як у казці. Одна на Фетешті, там два мости через два рукави Дунаю і на Констанца. Друга на Келераші-Сілістра, там великий пором через Дунай, якраз на кордоні Румунії та Болгарії. Звідти через Добрич на Варну і далі вздовж узбережжя, якщо Ви вибрали більш південні курорти.
Але на наш погляд найзручніше перетнути Дунай на поромі в Галаці, потім через Тульчу на південь і вздовж чорноморського узбережжя до обраного Вами місця відпочинку.
Правда є можливість заблукати в Галаці при пошуку виїзду до порому і втратити дорогоцінний час. Але ми Вам допоможемо уникнути цієї помилки. Дамо докладні інструкції і схему проїзду. Крім того, якщо у Вас буде в цьому необхідність, надамо в оренду на час поїздки ліцензійне «гарминовское» навігаційне обладнання.

Не забудьте відразу ж в Галаці купити «віньєтку» на користування дорогами Румунії. Вони продаються на національних румунських автозаправках (зокрема « ROMPETROL»). Так само румунську «віньєтку» можна придбати через Інтернет на зручні для Вас дати прямо з Києва, розрахувавшись при цьому своєї платіжною карткою. Ні в якому разі не ігноруйте цю процедуру, тому що інформація про Ваш транспортний засіб автоматично потрапляє в комп'ютерну систему румунської поліції і на прикордонні термінали. Навіть якщо Вас не зупинить наряд дорожньої Румунської поліції, то на виїзді з країни Вам обов'язково зададуть дуже неприємне питання і в кращому випадку змусять заплатити штраф, несумірний з вартістю «віньєтки».

Якщо Ви поїдете тим маршрутом, який ми Вам рекомендуємо, то проїзд по території Румунії складе всього близько 230 км. Після Мангалії вже Болгарський кордон. Румуни перевірять у Вас документи, наявність «віньєтки» і ласкаво просимо до Болгарії. З болгарської сторони Вас зустріне павільйон з продажу «віньєток» для користування дорогами Болгарії.
Різниця між румунською та болгарської «віньєтками» в тому, що румунська вже електронна (у Вас знаходиться тільки документ, що підтверджує оплату), а болгарська по-старому клеїться на вітрове скло з відмітками про дати її дії.
Терміни дії румунської та болгарської «віньєток» - 7 днів - місяць - квартал. Вартість: в Румунії 7 днів - 3 євро, 30 днів - 7 євро, в Болгарії 5 і 13 євро відповідно.
Якщо в Румунії за два транзити Ви зможете заощадити 1 євро, то в Болгарії рекомендуємо відразу взяти місячну, що б можна було спокійною їздити по країні і, не думати, де взяти «віньєтку» на зворотну дорогу.

Для тих автотуристів, які забажають маршрут через Чернівці, зупинимося більш детально на цьому маршруті.
Пробіг Київ - Чернівці - Варна складає 1245 км.
Київ - Чернівці 515 км
Чернівці - Варна 730 км
Від Варни до Сонячного берега ще 93 км, а до Бургаса 128 км.
Туристам, що обрали для себе відпочинок в Бургасі або його околицях при першій транзитній зупинці в Чернівцях, другого дня передбачено значний пробіг - до 860 км.
Сама по собі відстань пробігу цілком «реальна», але враховуючи проходження прикордонних терміналів, зупинки для придбання «віньєток», як румунських, так і болгарських, Ви «ризикуєте» не потрапити на вечерю, якщо Ваш туристичний пакет передбачає «напівпансіон».
Прикордонний перехід Чернівці - Сірет досить сучасний і останнім часом особливих нарікань не викликає, але непередбачені затримки цілком можливі. Навіть, якщо Ви «втратите» на україно-румунському кордоні 2 -2,5 години, то при ранньому виїзді з Чернівців у Вас всі шанси на протязі 12-14 годин дістатися до обраного Вами курорту. Румунську «віньєтку» Ви можете оформити ще в Україні через Інтернет. Заощадите валюту і час. З Сірету тримайте напрямок на Фетешті і Чернаводе там два мости через «руку» Дунаю і ділянка румунської автомагістралі Бухарест-Констанці.
Перед Констанца поїдете направо в напрямку Добрич, Варна. І вздовж узбережжя до обраного Вами місця відпочинку.
Порада – «не поведіться» на переправу в Келераші. Затяжна поромна переправа, де можна втратити дорогоцінний час.
Між Констанца і Добрич Румунсько - Болгарська межа. Не забудьте придбати болгарську «віньєтку».
Якщо Ви не обмежені часом і хочете від дороги отримати задоволення, можете подолати цей маршрут в два транзитних дня, зупинившись в перший день в Кам'янець-Подільському. З Києва до обіду, з Харкова, Полтави до вечора не тороплячись і бережучи ходову свого авто Ви без особливих проблем доберетеся до Кам'янець-Подільського - однієї з «туристичних перлин» України.



Кияни ще з вечора, а харків'яни вранці зможуть оглянути історичні пам'ятки цього древнього міста. Повірте, отримаєте задоволення.

Потім не поспішаючи на Чернівці, прикордонний перехід і без «фанатизму» по території Румунії. Від Бакеу до Констанца, уздовж дороги багато невеликих містечок, де Ви без зусиль знайдете гідний транзитний готель, який обійдеться Вам в 30-50 євро за номер. Наступного дня Ви до обіду доберетеся до обраного Вами готелю, якраз до часу заселення, спокійно розміститеся і ще встигнете в перший же день свого відпочинку насолодитися ласкавим Чорним морем.

Одним словом, якщо Ви допитливі і любите поєднувати фізичний відпочинок з пізнавальним - приїжджайте в наш офіс, підбирайте і бронюйте відповідний для Вас готель (вибір дуже широкий) на зручні для вас дати і сміливо в дорогу. Економія коштів від самостійно організованої екскурсійної програми і маса отриманих вражень з лишком окуплять Ваші матеріальні витрати на дорогу.
Якщо у Вас маленькі діти - це не привід відмовляти собі у відпочинку і в оздоровленні своїх дітей. Завантажили в автомобіль все необхідне для комфортного відпочинку з маленькими дітьми, і сміливо в дорогу. Два невеликих транзитних переїзди можна спланувати так, що часу вистачить як на планові, так і на непередбачені зупинки. На кордоні ви переконаєтеся, що російські туристи, та й вже багато українських туристів, їздять з дітьми навіть «грудничкового» віку.
Якщо Вас все-таки бентежить дорога, кордон або Ви не зовсім впевнені у своєму автомобілі, то ми із задоволенням відправемо Вас комфортабельним автобусом. З одним нічним переїздом, Ви до обіду наступного дня, як правило, заселитеся в свій готель.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ.

Болгарська туристична віза дає Вам право безперешкодного транзитного проїзду через територію Румунії. Додаткової транзитної Румунської візи не потрібно.
Валюта Румунії - Лея, Болгарії - Лев.

Купувати румунську лею без особливої необхідності немає сенсу. На заправках або в супермаркетах Ви без проблем зможете розрахуватися платіжною карткою, а при покупці «віньєтки» і при розрахунку за поромну переправу у Вас із задоволенням візьмуть євро або долар. Тому запасіться заздалегідь дрібними «євро» або на крайній випадок доларами. У доларовому еквіваленті румуни, як правило, ціни трохи завищують. Якщо Вам буде покладена здача, то однозначно Ви отримаєте її в леях. Так само радимо мати розумну суму на платіжній карті. Платіжні картки в Румунії і в Болгарії приймаються на всіх заправних станціях, у всіх універсальних магазинах, торгових центрах і практично у всіх ресторанах.

Вартість бензину, що в Румунії, що в Болгарії практично ідентичні.